Academic IQ: Проєкт “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти” (Academic Integrity and Quality Initiative).
Інформаційні бюлетені
Previous
Next
Українська бібліотечна асоціація (УБА) - всеукраїнська громадська організація організована у 1995 році.
Метою УБА є всебічне сприяння розвитку бібліотечно-інформаційної сфери і забезпеченню прав користувачів на якісне і своєчасне бібліотечне обслуговування та доступ до інформації, а також захист спільних інтересів
членів Асоціації.
Нині УБА представляє близько 69 тис. бібліотечних працівників з усієї країни, понад 39 тис. бібліотек. Члени Асоціації працюють в публічних, вузівських, шкільних і спеціальних бібліотеках.
НБ ХНУРЕ є офіційним партнером УБА з 2021 року, а деякі співробітники були членами УБА в особистому порядку протягом десяти років.
НБ ХНУРЕ взяла і бере участь у проєктах УБА:
- Проєкт Розвиток бібліотек як хабів активних громадян (Growing Active Citizens Hubs) впроваджується Progress Foundation (Румунія) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a
project of the German Marshall Fund of the United States у Вірменії, Молдові, Румунії та Україні;
- З квітня 2020 року УБА розпочала реалізацію нового проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року», що імплементується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.
- Проект «Карта бібліотек України» У 2018 році УБА запустила бібліотечний онлайн-сервіс "Бібліотека для тебе" - Путівник бібліотеками України,
що наразі вміщує найбільшу базу бібліотек України - понад 16 000 бібліотек. Для чого цей сервіс: онлайн-сервіс «Бібліотека для тебе - Library for you» (веб та мобільна версія) орієнтує щодо бібліотек у всіх населених пунктах України та надає інформацію про бібліотечні послуги. Це дозволить кожному мешканцю України та її гостю обрати бібліотеку відповідно до його потреб.
Можливості для користувачів:
- обрати бібліотеку в конкретному населеному пункті
- обрати тип та вид бібліотеки, наприклад “дитяча”, “університетська бібліотека” або “технічна”
- обрати бібліотеку за площею та кількістю місць для організації заходу
- обрати бібліотеку у певному населеному пункті із доступом WI-FI та комп’ютерами
- обрати інклюзивну бібліотеку
У 2021 році для підтримки програми «Цілі сталого розвитку» Бібліотекою була проведена робота з приєднання ХНУРЕ до національного проєкту «Освітня онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта»:
- надіслано замовлення на участь у проекті;
- зареєстровано хаб «Цифровізація. Досвід. Підтримка» на платформі «Дія. Цифрова освіта»;
- взято у якості бази для реалізації - електронний читальний зал Бібліотеки (ЕЧЗ);
- співробітники ЕЧЗ та ВСВЛ, ВОВД пройшли навчання за допомогою уроків на платформі (навчальних серіалів) та отримали відповідні сертифікати.
З 1 грудня 2021 року Бібліотека увійшла до мережі офіційних хабів цифрової освіти Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка є часткою онлайн-системи «Дія» та є власністю Міністерства цифрової трансформації України.
Хаб цифрової освіти «Цифровізація, досвід, підтримка» Наукової бібліотеки ХНУРЕ створений на базі електронного читального залу і є місцем, куди вільно може завітати кожен громадянин та отримати безкоштовну допомогу у процесі здобуття знань з цифрової грамотності.
НБ ХНУРЕ також взяла участь у Конкурсах УБА:
Зараз НБ ХНУРЕ активно бере участь у заходах, що пропонує УБА: конференціях, вебінарах.
Інформацію надала Етенко Н.Ю., учен.секретар бібліотеки