«WarlnUkraineArchive»
В Україні з липня 2022 року реалізується проєкт з наповнення цифрового архіву «WarlnUkraineArchive2022»: спільне архівування документів про повномасштабну війну в Україні. Він ініційований ВГО «Українська бібліотечна асоціація», координується ХДНБ імені В. Г. Короленка та здійснюється за грантової підтримки Українського культурного фонду на платформі.
Цей цифровий архів є колекцією документів з верифікованих відкритих інтернет-джерел та авторських фотофіксацій. Ресурс створено з метою збереження історичної пам'яті та доступності інформації для широкого кола користувачів.
Співробітники Наукової бібліотеки ХНУРЕ у ролі операторів-депозиторів беруть участь у цьому проєкті: здійснюють підбір світлин, плакатів, роликів, сайтів, постів та складання метаданих.
На сьогодні у цьому цифровому архіві виставлено 150 публікацій у розділах:
- «Докази російської агресії»: про влучання у Держпром; про ракетні удари по Харкову, у т. числі – пошкодження ХНУРЕ та Наукової бібліотеки;
- «Нагороди та відзнаки»:
- про нагородження вищою відзнакою “Золота Зірка” (посмертно) льотчика Андрія Пільщикова (позивний “Джус”), сина Лілії Авер’янової, доцента ХНУРЕ;
- про встановлення меморіальної дошки бійцю Kraken Василю Левицькому на будівлі ХНУРЕ;
- «Докази українського спротиву»: про організацію Метрошколи у Харкові та участь ХНУРЕ у проведенні в ній профорієнтаційних заходів проєкту хабу NURE School; участь ХНУРЕ у ініціативі «Wi-Fi в укриттях».
- «Культура під час війни»: пости художниць Гук В. (Харків), Лещенко Н. (Київ), Пащук М. (Львів), Тітової А. (Дніпро), співаків Крупіна М. (Харків) та Хливнюка А. (Київ), композитора Машіки В. (Харків), письменників Вакуленка В. (Ізюм) та Ілюхи Ю. (Харків), фотографів Бєлікова В. (Харків) та Бланш В. (Івано-Франківськ).
Наповнення архіву продовжуватиметься і надалі…
Інформацію надано співробітницями НБ ХНУРЕ:
координатором проєкту від НБ – Етенко Наталією, ученим секретарем бібліотеки;
депозитором архіву від НБ – Ганзюк Тетяною, бібліотекарем 1 кат.