Стандарт на бібліографічний опис документів

Відповідно до Указу Державного комітету України з питань технічного регулювання й споживчої політики від 10.11.2006р. №322 з 1 липня 2007 року в Україні набув чинності міждержавний стандарт.

ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справ. БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ЗАПИС. БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ОПИС. Загальні вимоги й правила складання.

Новий стандарт підготовлений на основі рекомендацій ІФЛА: «Міжнародний стандартний бібліографічний опис» - ISBD і об’єднав 5 існуючих раніше стандартів на опис нотних видань, картографічних добутків, изоизданий, аудіовізуальних матеріалів, друкованих видань. У цьому стандарті ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 відображено бібліографічний опис всіх видів документів, у тому числі й електронних, а так само частини документа або групи документів.

У ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 наведені приклади бібліографічних описів різних документів, з усіма областями опису й розділовими знаками.

Головні відмінності в описі стосуються областей „Відомості про відповідальність”, „Загальне позначення матеріалу”, „Область специфічних відомостей і інших областей опису”.

Змінено правила вживання маленьких і великих букв.

Уведено поняття запропонованої пунктуації (умовні розділові знаки). Уперше підкреслено, що для розрізнення запропонованої й граматичної пунктуації застосовують пробіли в один друкований знак до й після запропонованого знака. Виключення становлять крапка й кома - пробіли залишають тільки після них.

 

Шановні користувачі бібліотеки!
Свої послуги щодо консультацій з бібліографічного опису документів, відповідно до нового ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 Вам пропонують такі відділи бібліотеки ХНУРЕ:

 

Приклади бібліографічного опису:

 

Електронні ресурси: