Хаб цифрової освіти
З 1 грудня 2021 року Наукова бібліотека ХНУРЕ долучилася до національного проєкту з розвитку цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта" від Міністерства цифрової трансформації, приєдналася до мережі з понад 6000 хабів цифрової освіти та стала частиною розвитку інфраструктури освіти в Україні.
З метою надання послуг та допомоги університетській спільноті протягом 2021 року співробітники бібліотеки пройшли освітні серіали та отримали сертифікати тренерів з цифрової освіти.
Наукова бібліотека ХНУРЕ увійшла до мережі хабів цифрової освіти та стала офіційним хабом Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності
«Дія. Цифрова освіта», яка є часткою онлайн-системи «Дія».
«Дія» (скорочення від «Держава і я») має девіз: Держава, що допомагає, а не заважає. Вона створена, існує та є власністю Міністерства цифрової трансформації України.
Хаб цифрової освіти «Цифровізація, досвід, підтримка» Наукової бібліотеки ХНУРЕ - це місце, куди вільно може завітати кожен громадянин та
безоплатно навчатися цифрової грамотності.
Слоган: «Майбутнє поруч».
Мета: вивчати та допомогати.
Повний перелік всіх хабів цифрової освіти можна подивитися на інтерактивній карті.
На інтерактивній мапі надані графік роботи кожного хабу, адрес, номер телефону для попереднього запису та адрес електронної пошти.
Проходити онлайн курси можна в Електронному читальному залі (к. 439) Наукової бібліотеки ХНУРЕ за попередньою домовленістю за телефоном +38(057) 702-14-88 та електронною адресою library@nure.ua.
Основні функції Хабу цифрової освіти «Цифровізація, досвід, підтримка» Бібліотеки ХНУРЕ:
- надавати можливість вільного доступу для отримання знань з цифрової грамотності та цифрових навичок усім бажаючим;
- допомагати навчатися, спілкуватися, вирішувати різноманітні життєві ситуації за допомогою цифрових технологій;
- розробляти та поширювати інформаційні матеріали з питань цифрової грамотності та цифрової безпеки з різних віртуальних освітніх платформ;
- проводить практикуми та семінари-обговорення з цифрової грамотності.
Інформацію підготували: заст.директора Влащенко Л.Г., зав.сектором ЕЧЗ Шахова І.Є.
Видання «Викладачі та випускники ХІРЕ»
Харківський національний університет радіоелектроніки починає свій історичний шлях у 1930 році. За роки існування 7 разів змінювалася назва зво, яка у кожен проміжок часу відображала нагальні потреби з випуску необхідних у той період спеціалістів.
Видання «Викладачі та випускники ХІРЕ» охоплює проміжок часу з 1966 по 1993 рік та є продовженням серії «Історія ХНУРЕ: Люди. Події. Факти», складається з двох частин: «Викладачі ХІРЕ» та «Випускники ХІРЕ».
Воно є результатом реалізації проєкту, присвяченого історичним віхам становлення Харківського національного університету радіоелектроніки, де відображені різні етапи розвитку закладу вищої освіти.
Мета видання – надати скорочені відомості про професорсько-викладацький склад, який працював в інституті, студентів, що захистили дипломні проєкти та стали випускниками нашого вишу, коли він носив назву: Харківський інститут радіоелектроніки (ХІРЕ).
Другу частину довідкового видання: «Випускники ХІРЕ» заплановано оприлюднити на сайті наукової бібліотеки ХНУРЕ у 2022 році. Задля розробки й представлення були застосовані: інструменти PHP 7, MySQL; Frameworks OctoberCMS, Laravel 5.1; технології ООП, ORM; стандарти HTML5, CSS3, PSR 1, PSR 4, SQL, RDBMS; офісний пакет Microsoft Office.
Сподіваємось видання буде корисним науковцям, викладачам, аспірантам, студентам та усім, хто цікавиться історією нашого університету.
Інформацію підготувала відповідальна за роботу методичної служби Міхнова Т.