Круглий стіл

«Створення бібліографічної продукції
як сегмент науково-бібліографічної діяльності бібліотек»

31 березня 2011р.
на базі наукової бібліотеки ХНУРЕ,
у читальному залі для наукових робіт
пройшов круглий стіл

У заголовок круглого столу винесено аспект інформаційно-бібліографічної роботи, який розкриває один з важливіших напрямків наукової діяльності бібліотек. Бібліотеки завжди створювали бібліографічну продукцію, але в останній час завдяки впровадженню АІБС у бібліотечну практику цей процес активізувався. Сьогодні у ньому приймають участь не тільки бібліографи та інформаційні працівникі, а також й співробітники технічних спеціалізацій (з відділів автоматизації, формування електронних ресурсів тощо). Створення покажчиків є відповідальною працею й потребує від фахівців різних компетенцій: комунікативних здібностей для спілкування з людьми, терпіння й посидючості для пошуку у фондах, каталогах, документах та інших ресурсах; знання термінології та стандартів, а також володіння мовною грамотністю.

У рамках круглого столу були обговорено питання зі складання різновидів бібліографічних покажчиків у бібліотеках та розглянуті інноваційні розробки бібліографічної продукції з використанням веб-технологій.

Ведуча:
Етенко Наталія Юріївна, вчений секретар.

Організатори:
Шептун Людмила Миколаївна, аступник директора;
Етенко Наталія Юріївна, учений секретар;
Аврамова Ірина Петрівна, завідуюча науково-бібліографічним відділом.

З привітальним словом до учасників круглолго столу звернулась: Грищенко Тамара Борисівна, директор НБ ХНУРЕ.

Програма заходу

Свої доповіді та повідомленнями представили:

Представили свої покажчики завідуючі бібліографічними відділами бібліотек ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, НФаУ, ХДАК, НУ "ЮАУ ім. Я. Мудрого, ХНУРЕ.

Експонувалися: виставка фахової літератури та виставка бібліографічної продукції бібліотек-учасниць круглого столу.

Круглий стіл пройшов в атмосфері обговорення, дискусії. Велику зацікавленість учасників визвали представлені зразки персональних, науково-допоміжних, рекомендаційних покажчиків, у традиційному вигляді, електронних бібліографічних ресурсів з повними текстами посилань на компакт-дисках і презентовані дайджест ХДАК «Віват, Академіє!» та онлайновий анотований покажчик «Дисертації, захищені у Харківському національному університеті радіоелектроніки (1965-2010)».

На заході були присутні 46 фахівців з 21-єї вузівської бібліотеки Харкова, а також бібліотеки Інституту радіофізики та електроніки ім. А.Я. Усікова НАН України та Центральної міської бібліотеки ім. В. Г. Бєлінського.

Фото з семінару див. у "Галереї"