Доступ до ресурсів Elsevier (Sсopus, JournalFinder, SciVal, ScienceDirect)

Видавнича компанія «Elsevier», будучи світовим лідером у сфері інформації та аналітики, продовжує надавати українським дослідникам безкоштовний доступ до електронних ресурсів.


Закладам вищої освіти та науковим установам продовжено доступ до бази даних Scopus за бюджетні кошти. Scopus – найбільша база анотацій та цитованості рецензованих наукових видань із вбудованими інструментами моніторингу, аналізу та візуалізації.

Інструкція про активацію віддаленого доступу до ресурсів Elsevier для користувача .pdf файл.

Нижче Ви можете знайти добірку посилань на матеріали, що можуть стати у нагоді дослідникам і допоможуть відповісти на запитання про Scopus.

Офіційні мультимедійні навчальні посібники щодо роботи зі Scopus:

  • Реєстрація та вхід у Scopus >>>
  • Пошук документів >>>
  • Перегляд результатів пошуку >>>
  • Перегляд документів >>>
  • Пошук авторів >>>
  • Корекція профілю автора >>>
  • Пошук установ >>>
  • Перегляд інформації про установу >>>
  • Джерела Scopus >>>
  • Метрики Scopus >>>
  • Створення сповіщень та використання My Scopus >>>

Матеріали та ресурси, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для Вашої роботи:

  • Керівництво користувача платформи Scopus (завантажити в PDF);
  • Вебінари: з пошуку (англ.) тафільтрації результатiв в Scopus (англ.)
  • Актуальні списки журналів та конференцій, що індексовані в Scopus. (Доступ до ресурсу - з локальної мережі університету.)
  • Відео лекція з пошуку авторів (англ.), з інтеграції профілю автора в Scopus и ORCID (англ.).
  • Система коригування авторського профілю в Scopus.
  • У разі виникнення питань щодо коригування бібліографічної інформації з окремих публікацій в Scopus (англ.): BDcontenthelpdesk@elsevier.com.
  • У разі відсутності в Scopus публікацій з індексованих, відповідно до актуального списку, джерел Scopus (англ.): bd-scm@elsevier.com, BDcontenthelpdesk@elsevier.com.
  • У разі виникнення технічних проблем щодо відображення сторінок, відсутності доступу звертайтеся за електронною поштою: nlinfo@scopus.com.

Дізнатися про журнали, що реферуються БД Scopus, можна на сайті Scimago Journal & Country Rank.

Індексація журналів/конференцій у БД Scopus: new!
- Перелік реферованих журналів >>>
- Перелік журналів, які більше не індексуються >>>

Питання щодо індексування журналів надсилайте на titlesuggestion@scopus.com



Journal Finder - пошукова система БД Sсopus допомагає автору підібрати журнал для публікації наукової статті.
Інструкція користувача та як це працює >>>.


SciVal – аналітичний інструмент, який дає змогу орієнтуватися у світі наукових досліджень, аналізувати науковий доробок, визначати наукові тренди, шукати партнерів і будувати ефективні стратегії своєї наукової діяльності.

Перейти до ресурсу>>>.
Переглянути відео матеріали >>>.
Центр підтримки >>>.



ScienceDirect – повнотекстова база даних, джерело якісної науково-технічної та медичної інформації.

Перейти до ресурсу >>>.
Переглянути відео матеріали >>>.
Центр підтримки >>>.


ScienceDirect AI покликаний змінити спосіб роботи дослідників, дозволяючи їм миттєво отримувати, узагальнювати та порівнювати достовірну інформацію з мільйонів повнотекстових статей та розділів книг на ScienceDirect  - найбільшій у світі платформі для достовірних, рецензованих досліджень.

Дослідники мають справу з постійно зростаючим обсягом інформації і потребують швидкого отримання точних знань, на які вони можуть покластися. Дослідження показують, що вони витрачають 25-35% свого часу на просіювання літератури. ScienceDirect AI допомагає вирішити цю проблему, спираючись на найширший і найглибший набір контенту з мільйонів рецензованих повнотекстових наукових статей і розділів книг, щоб миттєво створювати точні резюме і виділяти ключові висновки, а також надавати посилання для підтримки відтворюваності та цілісності досліджень. ScienceDirect AI надає інформацію з найбільшого в світі масиву рецензованих повнотекстових статей і розділів книг.

ScienceDirect AI включає в себе наступні функції:
- Ask ScienceDirect AI - пошук та анотації повнотекстових статей і розділів книг.
Користувачі можуть шукати і отримувати відповіді в повних текстах 14 мільйонів статей і розділів книг, використовуючи свої слова, щоб описати, що їм потрібно і чому. Штучний інтелект ScienceDirect здійснює пошук у мільйонах документів у своєму індексі і надасть коротку відповідь з посиланнями, фрагментами джерел для кожного посилання і короткими резюме Related Insights, посилаючись при цьому на оригінальний документ.

- Reading Assistant - чат з документом у ScienceDirect.
Ця діалогова функція відповідає на запитання про зміст конкретної повнотекстової статті або розділу книги і дозволяє дослідникам ставити додаткові запитання до документа. Користувачі можуть натискати на посилання в анотаціях, щоб перейти до місця в статті, де міститься відповідь, а також пропонувати дослідницькі питання.

- Compare Experiments  -  зведена таблиця експериментів.
Порівняння та узагальнення літератури може зайняти багато часу. Унікальний інструмент ScienceDirect AI «Порівняння експериментів» бере набір статей і створює таблицю, в якій розбиває кожен експеримент, виділяючи ключові аспекти кожного з них, включаючи цілі, методи, результати.

У січні 2024 року , було запущено  Scopus AI, який спирається на кураторську колекцію дослідницьких даних та рефератів від понад 7 000 видавців з усього світу. Подібно до телескопа, Scopus AI надає широкий огляд повного дослідницького ландшафту і допомагає встановлювати міждисциплінарні зв'язки для підтримки стратегії та планування. ScienceDirect AI доповнює його, забезпечуючи мікроскопічне занурення в мільйони повнотекстових статей і розділів книг для детального аналізу. Інтегруючи високоякісний достовірний контент і дані з відповідальним штучним інтелектом на всіх своїх платформах, Elsevier прагне сприяти розвитку науки та просуванню людського прогресу.

Більш детальна інформація за посиланням: ScienceDirect AI.

Інформацію надала Олена АНДРІЄНКО, відділ літератури іноземними мовами.


Інформацію надали Кусмарова Ольга, координатор e-сервісів НБ ХНУРЕ;
Єлизавета Шевченко, відділ електронних ресурсів НБ ХНУРЕ