Програмне забезпечення

2024
25 берез

Telegram-bot «Надання першої домедичної допомоги»

Автор: Микулянич Владислав Сергійович, ст. гр. КІУКІу-23-2, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Телеграм-бот призначений для надання інформації про першу медичну допомогу, ґрунтуючись на симптомах та стані здоров`я пацієнта.

Користувач може взаємодіяти з ботом, описуючи свої симптоми та ставлячи питання про подальші дії. Бот, у свою чергу, аналізує надану інформацію та видає відповідні рекомендації, ґрунтуючись на медичних протоколах та базі даних симптомів і захворювань.

Для реалізації додатку використано мову програмування Python та фреймворк для розробки телеграм-ботів API Telebot.


2024
25 берез

Додаток «Ателье «Іваншило»»

Автор: Чернов Іван Сергійович, ст. гр. КІУКІу-23-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Додаток призначений для автоматизації процесу обліку та контролю виконання замовлень клієнтів ательє з ремонту одягу. В рамках даної задачі виконуються наступні функції: реєстрація замовлення, контроль виконання замовлення (зміна статусу), формування вихідного документу (квітанції).

Додаток розроблено за допомогою мови програмування C# та технології Windows Forms (для створення графічного інтерфейсу користувача). База даних реалізована за допомогою MySQL, що забезпечує ефективне зберігання та обробку інформації.


2024
25 берез

«АЛЬБЕРТ | ЗНО БОТ»: телеграм-бот для інформаційної підтримки та прогнозування шансів щодо вступу абітурієнтів до закладів вищої освіти

Автори: Кубай Роман Валерійович, ст. гр. ЦТ-21, Рівненський державний гуманітарний університет.
Науковий керівник: Шроль Тетяна Степанівна, к.пед.н., доцент кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики, Рівненський державний гуманітарний університет.

“Альберт ЗНО БОТ” – це телеграм-бот для оцінювання шансів абітурієнтів щодо вступу на бюджетні місця денної форми навчання в обраний заклад вищої освіти за результатами ЗНО/НМТ.

Для розробки телеграм-бота «Альберт | ЗНО БОТ» (@albertzno_bot) було використано наступний стек технологій: мову програмування Python 3.11.4; фреймворк aiogram 2 для взаємодії з API Telegram; бібліотеку requests мови Python для виконання HTTP-запитів.

Перевагою розробленого бота є можливість абітурієнтам заздалегідь, ще до подачі заяв, оцінити свої шанси і прийняти більш обґрунтоване рішення щодо майбутнього вступу та навчання в обраний заклад вищої освіти. Зазначимо, що функціонал бота був апробований під час вступної компанії влітку 2023 року та отримав багато схвальних відгуків користувачів. Станом на початок березня 2024 року було зареєстровано 1437 користувачі (з них верифіковано 1161). Більш детально про особливості роботи з ботом можна ознайомитися за посиланням


2024
25 берез

Додаток для шифрування та дешифрування тексту

Автор: Бурда Марина Олегівна, ст. гр. КІУКІу-23-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Додаток призначений для шифрування та дешифрування тексту методами Вернама Віженера та Гронсфельда. Надає можливість зчитування тексту та/або ключа з текстового файлу, а також збереження результатів у текстовому файлі.

Програмний продукт дозволяє легко використовувати алгоритми шифрування та дешифрування, що забезпечує високий рівень безпеки обробки інформації. Користувач може управляти текстом та ключем через інтуїтивно зрозумілий інтерфейс програми.

Додаток реалізовано за допомогою мови програмування C++/CLI, що забезпечує ефективну та стабільну роботу програми під управлінням операційної системи Windows


2024
26 берез

Програмний модуль «Виробництво та доставка десертів»

Автор: Варава Мар’я Сергіївна, ст. гр. ІТУ-21-3, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Програмний модуль призначений для вирішення виробничих задач приватного підприємства з виробництва десертів:

  • розрахунок оптимального плану доставки десертів з метою підвищення кількості продажів та отримання максимального прибутку;
  • розрахунок оптимального плану по закупівлі продуктів для виготовлення десертів з метою мінімізації витрат.

Як математичний апарат використовується угорський метод.

Програмний модуль розроблено за допомогою середовища розробки PyCharm Community Edition, мови програмування Python, бібліотек Re та TKinter.


2024
26 берез

Програмний модуль «Розрахунок собівартості страв ресторану»

Автори: Данілов Ігор Олександрович, Дорошенко Богдан Владиславович, ст. гр. КНТ-21-3, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Шеховцова В. І., канд. пед. наук, доц. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Програмний модуль призначений для розрахунку собівартості страв ресторану за допомогою симплекс-методу. Це допоможе формувати оптимальні ціни на страви та планувати меню, що сприяє зниженню витрат та підвищенню прибутку ресторану.

Програмний модуль розроблено за допомогою середовища розробки Android Studio, фреймворк Flutter, мови програмування C++.

Переваги розробки: невелика вартість розробки, простий та зрозумілий інтерфейс.


2024
26 берез

Веб-додаток «Фінансовий калькулятор»

Автор: Ємельянов Богдан Сергійович, ст. гр. КНТ-21-3, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

одаток призначений для вирішення фінансових задач щодо депозиту, кредиту, іпотеки та надає користувачам зручний спосіб отримання необхідних розрахунків. Крім того, дозволяє оцінити свої можливості перед прийняттям фінансових рішень.

Програмний продукт розроблено за допомогою середовища розробки Visual Studio Code, мови програмування JavaScript мови гіпертекстової розмітки сторінок HTML, мови таблиць стилів CSS, а також препроцесора SCSS.

Переваги розробки: простий та зрозумілий інтерфейс, висока швидкість роботи.


2024
26 берез

Додаток «Віртуальний театр»

Автор: Замета Марія Олександрівна, ст. гр. КІУКІ-22-8; Горбачов Кирил Юрійович, ст. гр. ІКІМБ-22-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Розроблено два типу додатка: інтерактивний веб-додаток, що призначений для формування замовлення на прокат театральних п’єс, та мобільний додаток, що надає можливість переглядати куплені моделі п’єс.

Веб-додаток дозволяє реєструватися на сайті, відображає список можливих п’єс, оформлює замовлення та надає доступ до перегляду п’єси. Мобільний додаток призначений для сканування спеціального зображення, завдяки якому запускається п’єса.

Веб-додаток створено за допомогою скриптової мови програмування PHP та JavaScript, а також мови розмітки HTML і CSS. В якості системи управління базами даних обрана Microsoft SQL Server.

Мобільний додаток розроблено в середовищі розробки Unity, а також з використанням мови програмування C# та інструментарієм розробника програмного забезпечення доповненої реальності для мобільних пристроїв Vuforia.

Переваги розробки: кросплатформеність; простий та зрозумілий інтерфейс.


2024
26 берез

Додаток «Оптимальне використання ресурсів IT-команди»

Автор: Коваль Валентин Сергійович, Боровик Поліна Костянтинівна, ст. гр. ІТУ-21-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Додаток призначений для вирішення задач визначення оптимального плану розподілу завдань між співробітниками IT-компанії, яка займається розробкою соціальних медіа-платформ. Вирішуються дві задачі: максимізація якості розробки проекту та мінімізація трудовитрат на розробку проекту.

Як математичний апарат використовується один з методів розв’язання задач про призначення – метод меж та гілок.

Програмний модуль розроблено за допомогою середовища PyCharm, мови програмування Python з використанням бібліотеки Tkinter.


2024
26 берез

Програмний модуль «Виготовлення кондитерських виробів»

Автор: Кузьменко Дмитро Сергійович, Смірнова Юлія Максимівна, ст. гр. КНТ-21-3, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Шеховцова В. І., канд. пед. наук, доц. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Програмний модуль призначений для розрахунку максимального прибутку за рахунок оптимізації кількості виготовлених кондитерських виробів з використанням симплекс-методу. Надано розв’язання прямої та двоїстої задач.

Програмний модуль розроблено за допомогою мови програмування Python та Qt дизайнера.


2024
26 берез

Програмний модуль «Оптимальний план розробки IT-проектів»

Автор: Лементова Євгенія Олегівна, ст. гр. ІТУ-21-3, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Програмний модуль призначений для вирішення ряду задач аутсорсингових IT-компаній. Додаток дозволяє отримати оптимальні плани розробки IT-проектів, а саме: розрахунок мінімальної кількості годин на створення проекту та максимального прибутку при виконанні різних частин проектів.

Як математичний апарат використовується метод розв’язання задач лінійного програмування – симплексний метод.

Програмний модуль розроблено за допомогою інтегрованого середовища розробки Microsoft Visual Studio, мови програмування Python та бібліотеки tkinter.


2024
26 берез

Веб-додаток «Розподіл робіт між виконавцями»

Автор: Мартов Вадим Олексійович, ст. гр. ІТУ-21-3, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова І. А., асистент каф. ІУС, ХНУРЕ.

Веб-додаток призначений для розподілу робіт між виконавцями. Додаток розв’язує наступні задачі: знаходження максимальної кількість комп’ютерів, що збирають за один день та визначення мінімального часу на розробку сайту. Як інструмент оптимізації використовується метод динамічного програмування.

Веб-додаток є односторінковим, тобто при переключенні режиму обчислень сторінка не перезавантажується. Серверна логіка не потрібна, тому бекенд відсутній. Фронтенд реалізовано засобами мови гіпертекстової розмітки HTML, каскадної таблиці стилів CSS та мови програмування JavaScript. Завдяки першим двом реалізовано інтерфейс, а JavaScript виконує обробку подій на сторінці та обчислення.


2024
26 берез

Програмний модуль «Розподіл посад між працівниками»

Автор: Нагорний Данило Віталійович, ст. гр. КНТ-21-6, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Шеховцова В.І., канд. пед. наук, доц. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Програмний модуль призначений для вирішення задачі розподілу на посади працівників комерційного підприємства за крітерями: заробітня плата та стаж роботи.

Як математичний апарат використовується метод розв’язання задач лінійного програмування – угорський метод.

Програмний модуль розроблено за допомогою середовища IDLE, мови програмування Python з використанням бібліотек Numpy та Tkinter.


2024
26 берез

Модуль «Розподіл проектів між командами розробників IT-компанії»

Автори: Милютін Олександр Євгенійович, Руденко Микита Євгенович, ст. гр. ІТУ-21-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Модуль призначений для визначення оптимального плану розподілу проектів між командами розробників IT-компанії за наступними критеріями: витрати часу на розробку одного проекту та вартість розробки одного проекту.

Як математичний апарат використовується метод розв’язання задач про призначення – угорський метод.

Програмний модуль розроблено за допомогою середовища IntelliJ IDEA, мови програмування Java з використанням бібліотеки JavaFX.

Переваги розробки: ефективність, гнучкість, точність, простий та зрозумілий інтерфейс


2024
26 берез

Веб-додаток «Месенджер 2V»

Автор: Сегодін Антон Вячеславович, ст. гр. КІУКІу-23-2, ХНУРЕ; Калиненко Андрій Олександрович ст. гр. МФ-12, ХНУ ім. В.Н. Каразіна.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Програмний продукт являє собою інтерактивний веб-додаток, що призначений для захищеного обміну текстовою інформацією між користувачами. Месенджер дозволяє зареєструватися або авторизуватися користувачу; виконувати пошук людей; надсилати, читати текстову інформацію та реагувати на неї, а також змінювати власну публічну інформацію.

Захист реалізується шифруванням повідомлень за допомогою сталого ключа, який знаходиться на сервері. Крім того, для захисту запитів надається можливість переходу на протокол HTTPS.

Для розробки веб-додатку використані наступні технології: Figma – для розробки макету та прототипу; PostgreSQL та DjangoORM – для забезпечення надійного зберігання даних, та швидкого доступу до них; Back-end частина розроблена за допомогою мови Python, а саме Framework Django; для створення Front-end частини використано HTML, CSS, JS.

Переваги розробки: кросплатформеність, висока швидкість роботи, захищеність даних, зручний та приємний інтерфейс.


2024
27 берез

Модуль «Оптимізація виробництва продуктів м’ясокомбінату»

Автори: Улан Владислав Віталійович, Юрійчук Анастасія Миколаївна, ст. гр. КНТу-22-2, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Розроблений модуль призначений для розв'язання виробничих задач м’ясокомбінату, а саме: оптимізації плану продажів продукції з метою отримання максимального прибутку та мінімізації витрат на виробництво продуктів.

Для розв'язання задач використовується математичний метод лінійного програмування - симплексний метод.

Розробка виконана з використанням середовища PyCharm та мови програмування Python, з використанням бібліотек PyQt5, numpy, scipy та pulp.

Серед переваг розробки можна відзначити простий та зрозумілий інтерфейс, багатофункціональність та високу швидкість роботи.


2024
27 берез

Додаток «Оптимізація виробництва ювелірних виробів»

Автор: Черепаха Марк Олександрович, ст. гр. ІТУ-21-2, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Додаток призначений для вирішення ряду задач комерційного підприємства з виробництва ювелірних виробів: отримання оптимального плану продажів продукції, розрахунок максимального прибутку та мінімальної собівартості безкоштовного харчування для робітників підприємства. Для розв’язання задач використовується симплексний метод.

Програмний модуль розроблено за допомогою середовища VSCode, мови програмування Python з використанням бібліотек Tkinter та Scipy.optimize.


2024
27 берез

Програмний модуль «Виробництво сонячних панелей»

Автор: Швиденко Аліна Олександрівна, ст. гр. ІТУ-21-2, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Малькова Ірина Анатоліївна, ас. каф. ІУС, ХНУРЕ.

Програмний модуль призначений для вирішення ряду задач комерційного підприємства з виробництва сонячних панелей.

Модуль дозволяє визначити оптимальний план виробництва панелей з метою отримання максимального прибутку та оптимальний план утилізації відходів з метою мінімізації витрат на їх утилізацію.

Задачі вирішуються за допомогою симплексного методу.

Програмний модуль розроблено за допомогою середовища PyCharm, мови програмування Python з використанням бібліотеки PyQt.


2024
27 берез

Додаток «Облік та контроль торгівельних марок патентного агенства»

Автори: Постельник Андрій Сергійович, Силка Олег Вадимович, ст. гр. КІУКІу-23-2, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Павленко Євген Петрович, к.т.н., доц. каф. АПОТ, ХНУРЕ.

Додаток призначений для автоматизації обліку та контролю торгівельних марок патентного агенства. Додаток надає можливість реєстрації торгівельної марки чи подовження її строку придатності, а також формування документів (повідомлення клієнту про можливість реєстрування торгівельної марки, та повідомлення клієнту про закінчення строку реєстрації торгівельної марки).

Програмний продукт розроблено з використанням мови С#. В якості системи управління базами даних обрана MySQL

Переваги розробки: зручне та надійне користування, можливість сортування, відстежування термінів закінчення ліцензії та формування відповідних повідомлень.


2024
27 берез

Веб-додаток «Соціальна мережа для програмістів»

Автори: Дацко Дмитро Андрiйович, Миронов Ярослав Вiкторович, ст. гр. КІУКІу-23-2, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Павленко Євген Петрович, к.т.н., доц. каф. АПОТ, ХНУРЕ.

Веб-додаток призначений для спілкування програмістів та надає можливість легко і швидко орієнтуватися у функціоналі сайту, змінювати свій аватар, додавати пости, підписуватися на іншого користувача, реєструватися, входити у свій обліковий запис, створювати пости, ставити лайки і писати коментарі під постами.

Веб-додаток створено за допомогою технології ASP.NET, мови програмування TypeScript, React. В якості системи управління базами даних обрана Microsoft SQL Server.

Переваги розробки: кросплатформеність; простий та привабливий інтерфейс, захист даних.


2024
27 берез

Програмна система для закладів дошкільної освіти з керуванням режимом дня та харчуванням дітей «ChildWell»

Автори: Бондаренко Анна Артемівна, Нестеренко Віталій Вячеславович, ст. гр. ПЗПІ-20-3; Смєйко Богдан Миколайович ст. гр. ПЗПІ-20-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник:

Розроблено програмну систему для закладів дошкільної освіти з керуванням режимом дня та харчуванням дітей «ChildWell».

Систему створено із застосуванням штучного інтелекту для автоматизації процесів планування розкладу освітньої діяльності і харчування у дошкільних закладах. Такий підхід має на меті підвищення ефективності освітнього процесу та забезпечення урахування вікових особливостей дошкільнят.

Система аналізує вікові особливості та потреби груп, оптимізуючи розподіл занять для забезпечення гармонійного розвитку та врахування фізіологічних ритмів дітей. Окрім основних освітніх блоків, ШІ інтегрує час для фізичних активностей, творчих занять та відпочинку, забезпечуючи збалансований день.

Програмна система складається з серверної частини, серверу авторизації, клієнтського веб-додатку та мобільного застосунку.


2024
27 берез

Cloud-based information system for astronomical images processing

Автор: Гаджиєв Еміль Рафікович, ст. гр. СПРм-22-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Саваневич Вадим Євгенович, д.т.н., проф. каф. СТ, ХНУРЕ.

The design and development of an information system for the restoration of space images has been carried out, focusing on improving accessibility, ease of use, and scalability through the utilization of cloud technologies

This system is aimed at the efficient analysis of space images distorted by atmospheric blurring, mechanical vibrations, and other factors complicating their processing. The project emphasizes the importance of open access to space data analysis tools and the need for interface enhancements to ensure rapid user adoption. Key aspects of the system include its scalability to expedite scientific experiments and ensure high-speed data processing using cloud services, opening new perspectives for astronomical research.

The project includes the integration of a mathematical module for image processing and correction based on the Lucy-Richardson deconvolution method.


2024
27 берез

Комп'ютерна програма «SORT SAVVY» при вивченні питань захисту літосфери від забруднення відходами

Автор: Внуков Тимур Сергійович, ст. гр. КІУКІ-23-4, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Хондак Інна Івановна, к.т.н., доц. каф. ОП, ХНУРЕ.

Розроблена комп'ютерна програма "SORT SAVVY" призначена для навчання студентiв з питань екологічної безпеки та безпеки життєдіяльності.

Ця програма демонструє ефективне сортування відходів для промислових і житлових комплексів, показуючи, як антропогенна діяльність впливає на довкілля та як її можна захистити.

Програма має два основні режими: житловий і промисловий. Кожен з них включає процес сортування відходів, а також визначення найкращих методів їх утилізації. У програмі є вкладки з інформацією, тестами та налаштуваннями.

Розробка була виконана за допомогою ігрового рушія Unity, який забезпечує якісну роботу у двовимірному просторі, а також мови програмування C#.

"SORT SAVVY" може бути корисною лабораторною роботою для студентів різних класів і буде корисним для людей, які цікавляться екологією та безпекою життєдіяльності.


2024
27 берез

Програмна система персонального помічника на основі штучного інтелекту для поштового клієнту Gmail

Автор: Мічурін Ігор Євгенович, ст. гр. ПЗПІ-20-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Турута Олексій Петрович, к.т.н., доц. каф. ПІ, ХНУРЕ.

Розроблено програмну систему персонального помічника на основі штучного інтелекту для поштового клієнту Gmail, що є актуальним рішенням проблеми перевантаження інформацією через електронну пошту.

Система використовує алгоритми машинного навчання (ML) та технології обробки природної мови (NLP) для аналізу вхідних листів, розуміння їх семантики та автоматичного генерування адекватних відповідей. Це дозволяє значно підвищити продуктивність та ефективність управління електронною поштою, забезпечуючи високий рівень персоналізації комунікації.

Програмна система розглядається як важливий крок у вирішенні проблеми інформаційного перевантаження, пропонуючи інноваційний підхід до ефективного управління поштовою скринькою Gmail.

Її розробка базується на глибокому аналізі великих даних та використанні передових технологій у сфері штучного інтелекту, що відкриває нові можливості для оптимізації процесу взаємодії з електронною поштою та забезпечення високої релевантності комунікації.


2024
01 квіт

Web застосунок-нейроасистент, який базується на основі наданого контенту

Автор: Талах Владислав Олегович, ст. гр. ІТІНФ-21-3, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Любченко Валентин Анатолійович, к.т.н., доц. каф. ІНФ, ХНУРЕ.

Розроблено web-застосунок, який реалізовує асистента на базі штучного інтелекту (GPT моделей). Він здійснює пошук інформації та надає відповідь на запитання користувачів. Реалізований асистент працює по інформації, яку надав користувач як “знання”. Для завантаження “знань” реалізований алгоритм, який завантажує інформацію з різних джерел: pdf, docx файлів, Confluence тощо. Завантажені знання попередню опрацьовуються штучним інтелектом та зберігаються у спеціальному вигляді у базі знань. При запиті користувача, штучний інтелект швидко знаходить відповідний матеріал, на основі якого підготовлюється кінцева відповідь.

Розроблений web-застосунок може використовуватись у великому спектрі задач: пошук інформації в файлах, на веб-сайтах, чат-бот для підтримки клієнтів для компаній, організацій, навчальних закладів, тощо.

У якості прикладу, поточний web-застосунок використовує контент з книги «Гарі Потер та філософський камінь». Користувач має змогу отримати відповіді про героїв книги, сюжет тощо.


2024
01 квіт

Застосунок з визначенням привабливості людського обличчя з використанням ШІ

Автор: Кошель Владислав Олегович, ст. гр. ІТІНФ-21-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Любченко Валентин Анатолійович, к.т.н., доц. каф. ІНФ, ХНУРЕ.

Розроблено Python/Gradle веб-застосунок, який приймає на вхід зображення (з файлової системи, веб-камери або із завантажених у приклади), знаходить на ньому обличчя та повертає клас 0 (непривабливий) або 1 (привабливий), та псевдоймовірність цього класу.

Для знаходження облич було використано бібліотеку mediapipe. Для аналізу привабливості використовується натренований SVM-класифікатор. Датасет для тренування було взято з відкритих джерел. Він складається з 5500 облич європеоїдної та азійської рас, та статистичні дані про привабливість кожного з них. В опитуванні приймало участь 60 волонтерів віком від 18 до 27 років.

Представлене програмне забезпечення можна використовувати у різних цілях, наприклад, в якості основи для алгоритмів на сайтах знайомств.


2024
01 квіт

Веб-застосунок для автоматизаціі створення задач в Atlassian Jira за допомогою Camunda для оптимізації роботи QA

Автор: Харченко Владислав Вадимович, ст. гр. АКТСІ-20-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Любченко Валентин Анатолійович, к.т.н., доц. каф. ІНФ, ХНУРЕ.

Розроблено програмне забезпечення, яке автоматизує створення задач в системі відстеження Atlassian Jira для полегшення роботи QA інженерів. Для цього були інтегровані можливості платформи автоматизації бізнес-процесів Camunda та системи управління проектами Jira. Основна задача розробленого додатку полягала у клонуванні існуючого issue типу Test Suite в Jira, створенні пов'язаних з ним тікетів типу Test Run для кожного тікету типу Test Case, та встановленні зв'язків між скопійованими тікетами. Це дозволяє автоматизувати рутинний і трудомісткий процес копіювання наборів задач, який зазвичай виконувався вручну. Для реалізації даного рішення було використано потужні можливості Camunda. Ця платформа забезпечує гнучкість та масштабованість, даючи змогу моделювати, візуалізувати та виконувати бізнес-процеси будь-якої складності. Для опису процесів застосовувалася нотація BPMN яка робить їх зрозумілими як для технічних фахівців, так і для бізнес-аналітиків.

Управління та моніторинг процесів здійснювалося через Postman та веб-інтерфейс Camunda Cockpit, який дозволяє запускати процеси, відстежувати їх виконання, аналізувати показники продуктивності та виконувати інші адміністративні функції.

Розроблене рішення демонструє приклад такої автоматизації, спрямованої на оптимізацію роботи QA інженерів, однак воно може бути розширене для охоплення інших бізнес-процесів в організації.


2024
01 квіт

SmartReceipt LLM: Інтелектуальна платформа для обробки чеків

Автор: Іткін Денис Олександрович, ст. гр. ІТІНФ-20-1, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Любченко Валентин Анатолійович, к.т.н., доц. каф. ІНФ, ХНУРЕ.

Наш проект представляє собою інноваційну веб-платформу для інтелектуального розпізнавання та категоризації чеків, спроєктовану з метою оптимізації обробки даних і забезпечення швидкого доступу до структурованої інформації. Використовуючи передові можливості мікросервісної архітектури, інтеграцію з Google Vision API для точного зчитування тексту з чеків та сучасні GPT моделі для формування даних, наша платформа встановлює новий стандарт в області обробки фінансових документів.

Це рішення не тільки значно скорочує час на обробку чеків, зменшуючи ризик помилок, але й пропонує гнучкі можливості інтеграції для різноманітних бізнес-систем. Воно ідеально підходить для роздрібної торгівлі, фінансових установ та будь-якого бізнесу, який прагне автоматизувати та оптимізувати свої процеси обробки даних з чеків. Наша мета - зробити обробку чеків максимально ефективною та безпечною, надаючи користувачам інтуїтивно зрозумілі інструменти для керування своїми фінансовими даними.


2024
01 квіт

“Pizza Roll Hub”

Автор: Будниченко Данило Владиславович, ст. гр. ІТШІ-23-2, ХНУРЕ.
Науковий керівник: Губін Вадим Олександрович, ст. викладач, кафедра ШІ, ХНУРЕ.

Веб-застосунок "Pizza Roll Hub" розроблено для автоматизації процесів інтернет-магазину продуктів.

Застосунок включає такий функціонал: можливість створення особистого облікового запису для зручності покупців, інтуїтивно зрозумілий і зручний інтерфейс для замовлення продуктів з швидким вибором і додаванням до кошика, можливість додавання та оновлення асортименту продуктів, налаштування різних способів оплати, управління акціями та рекламними пропозиціями, користувачі мають можливість змінювати свої особисті дані, адресу доставки, переглядати історію своїх замовлень та використовувати зручний інтерфейс для керування своїм обліковим записом.

Цей веб-застосунок розроблено з урахуванням потреб користувачів і забезпечує зручність та ефективність у використанні для всіх сторін.

Веб-застосунок розроблено з використанням технологій Angular, TypeScript/JavaScript, HTML та CSS (SCSS) в середовищі розробки WebStorm. У проекті також використовуються Angular Material та Bootstrap для створення зручного та естетичного інтерфейсу користувача.